طراحی سایت
تاريخ انتشار: 25 آبان 1399 - 15:58

مهندس خسروی رئیس جهاد کشاورزی بخش سعدآباد و رزمجو رئیس شورای اسلامی روستای نظرآقا و همچنین هیآت همراه از نخلهای خسارت دیده در این بخش بازدید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نظرآقا، مهندس خسروی رئیس جهاد کشاورزی بخش سعدآباد و رزمجو رئیس شورای اسلامی روستای نظرآقا و همچنین هیآت همراه از نخلهای خسارت دیده در این بخش بازدید کردند.

مهندس خسروی در این بازدید گفت: وزش باد و بارش شدید باران و تگرگ سنگین روز جمعه 23 آبانماه به 200 هکتار از نخلستانهای منطقه سعدآباد خسارت جدی وارد کرده است.

وی بیان داشت: وزش باد شدید به همراه بارش سنگین تگرد و باران که وزن باد را بیشتر کرده، باعث شکستگی تاج درختان نخل گردیده که خسارت زیادی به باغداران بخش سعدآباد وارد نموده است.

رئیس جهاد کشاورزی سعدآباد افزود: بالغ بر سه هزار اصله نخل در روستاهای بخش سعدآباد بر اثر این تند باد تخریب شده اند که حدودآ 24 هزار میلیارد ریال برآورد می شود.

 مهندس خسروی ضمن بازدید میدانی از درختان آسیب دیده، به کشاورزان توصیه کرد: برای جبران این آسیب دیدگی، در دو الی سه مرحله تغذیه آنها را با کودهای اوره پتاس و فسفات همچنین کودهای ریز مغذی مانند آهن و روی و سمپاشی تاج درختان آسیب دیده با سموم قارچ کش مناسب مانند اکسی کلرر مس یا اپیردیون جبران کنید.
عکس: علی رزمجو

***


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

تازه ترین اخبار

پربیننده ترین