کد خبر: 420 ، سرويس: روستاها
تاريخ انتشار: 23 مهر 1399 - 14:00
در اقدامی عجیب مسیر چند کوچه در نظرآقا با تنه درخت مسدود شد + تصاویر

موضوعی جالبتر از قفل و زنجیر کردن کوچه ها در برخی شهرها، مسدود شدن مسیر چند کوچه به وسیله تنه های درخت و ... در روستای نظرآقا است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نظرآقا،  هنگام تردد در شهر گاهی کوچه هایی دیده می شود که ابتدای آن ها همچون درب خودرویی ادارات توسط نگهبان و گیت یا زنجیر مسدود شده است و شهروندان اجازه دسترسی به این کوچه ها را ندارند مگر اینکه از ساکنان کوچه باشند یا اینکه ورود آنان از طرف ساکنان تایید شود.
موضوعی جالبتر از قفل و زنجیر کردن کوچه ها در برخی شهرها، مسدود شدن مسیر چند کوچه به وسیله تنه های درخت و ... در روستای نظرآقا است که در روزهای گذشته تعدادی از اهالی یک محله بدون هماهنگی با مسئولان، دست به این اقدام زده اند.
این کوچه ها منتهی می شود به مکان ورزشی (چمن مصنوعی فوتبال) در نظرآقا که بطور کامل بسته شده و دسترسی ورزشکاران به این مکان ورزشی را محدود و عبور و مرور را برای شهروندان مختل کرده است.
گفته میشود دلیل این کار، و مسدود کردن کوچه ها، جلوگیری از سر و صداهای شبانه موتورسیکلت هاست که مقصد تمام آنها مکان ورزشی نظرآقا (چمن مصنوعی) است که به گفته ساکنین این محله، موتورسیکلت ها ضمن ایجاد سر و صدا باعث بلند شدن گرد و خاک در کوچه ها میشوند.
با تمام این اوصاف طبق ماده ‌ی 24 قانون مدنی به هیچ عنوان «کسی نمی تواند معابر عمومی که انتهای آن مسدود نيست را ببندد»
از آنجا که هر نوع تغییر و تحول و یا مسدود یا باز کردن مسیری در شهرها بر عهده شهرداری است، قطعا در روستاها نیز تصمیم گیری در این باره وظیفه دهیاری هر روستاست که انتظار می‌رود سرپرست دهیاری نظرآقا تمامی مشکلات این روستا را رصد کند و در این خصوص رفع مشکل نماید.عکس: علی رزمجو

***

لينک خبر:
http://www.nazaragha.ir/fa/posts/420