طراحی سایت
تاريخ انتشار: 30 تير 1399 - 13:00

برداشت خارک از نخلستان‌های استان بوشهر از اواخر تیر آغاز می‌شود و بسته به اقلیم تا اوایل مهرماه ادامه می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نظرآقا، برداشت خارک از نخلستان‌های استان بوشهر از اواخر تیر آغاز می‌شود و بسته به اقلیم تا اوایل مهرماه ادامه می‌یابد.


معاون بهبود تولیدات گیاهی استان بوشهر افزود: اکنون سطح زیرکشت نخیلات استان بالغ بر ۳۴ هزار هکتار است که پیش‌بینی می‌شود ۸ هزارتن  خارک از این نخیلات استان برداشت شود.


خسرو عمرانی بیان داشت: مجموع تولید خرمای استان در سال جاری را ۱۶۴ هزار تن پیش‌بینی کرد که شامل ۵۶ هزار تن رطب، ۱۱۰ هزار تن خرمای رسیده و بقیه خارک است.


وی گفت: ۷۰ درصد نخیلات استان در شهرستان دشتستان قرار دارد که ارقام غالب شامل کبکاب، خاصویی، زاهدی و شکر است.


عمرانی بیان کرد: محصول خارک علاوه بر عرضه در بازار استان به دیگر نقاط کشور نیز فرستاده می‌شود و محصول رطب و خرما نیز علاوه بر استفاده در داخل کشور به کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس، آسیای میانه، هند، پاکستان، روسیه، اوکراین و حتی کشور‌های اروپایی صادر می‌شود.


وی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۴ هزار تن افزایش تولید محصول نخیلات در استان را داشته باشیم که با توجه با اینکه پارسال عمده محصول خرمای استان و کشور مصرف شده و بازار خالی از این محصول است امسال قیمت به‌نسبت مطلوبی در بازار داشته باشیم.


معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر یادآور شد: در سه سال اخیر ظرفیت سردخانه‌ها برای نگهداری محصول خرما در استان افزایش یافته و در حالی که پارسال ۵۳ هزار تن ظرفیت ذخیره‌سازی داشتیم امسال این میزان به ۶۳ هزار تن افزایش یافته است.


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

تازه ترین اخبار

پربیننده ترین