طراحی سایت
تاريخ انتشار: 04 تير 1399 - 23:22

مرحوم گرامی از رانندگان قدیمی استان بوشهر بود که بیش از 50 سال با یک دستگاه مینی بوس( آبی رنگ) ضمن امرار و معاش، در طول سالها رانندگی در مسیر روستای تل سرکوه به برازجان درامر جابجایی مسافران، خدمت شایسته ای به مردم بخش سعدآباد نمود.

جمال گرامی قدیمی ترین راننده بخش سعدآباد، چهارشنبه چهارم تیرماه در روستای تل سرکوه بخش سعدآباد دشتستان درگذشت.

به گزارش پايگاه خبری تحلیلی نظرآقا، "کربلایی جمال گرامی" معروف به "جمالو" در سن 90 سالگی در منزل شخصی خود دار فانی را وداع گفت.

وی از رانندگان قدیمی استان بوشهر بود که بیش از 50 سال با یک دستگاه مینی بوس( قرمز رنگ) ضمن امرار و معاش، در طول سالها رانندگی در مسیر روستای تل سرکوه به برازجان در امر جابجایی مسافران، خدمت شایسته ای به مردم بخش سعدآباد نمود.

مرحوم کربلایی جمال گرامی که از قدیمی ترین رانندگان استان بوشهر و منطقه سعدآباد به شمار میرفت با توجه به اخلاق خوب و شایسته ای که با مسافران داشت، با گذشت سالها از بازنشستگی اش  در شغل رانندگی جایگاه خود را به عنوان فردی خوش اخلاق و امین در بین مردم روستاهای بخش کهن سعدآباد حفظ کرده بود.

مرحوم گرامی حدود نیم قرن به شغل رانندگی اشتغال داشت و با همين شغل نیز بازنشست شد. وی با یک دستگاه مینی بوس وظیفه جابجایی مردم را بر عهده داشت که به گواه بسیاری از همسفران وی در گذشته، ایشان تنها هدفش فقط خدمت رسانی به مردم بود و اگر فردی پول و کرایه ای هم نداشت با خوش اخلاقی و خنده رویی از وی استقبال میکرد و او را تا مسیر مورد نظرش می رساند.

بر اساس شنیده‌ها، برخی از کسانی که تجربه همسفری با مرحوم کربلایی جمال گرامی را داشتند خاطرات خاطره انگیزی از وی نقل می کنند که شنیدن آنها یادآور خاطرات خوش دهه های 40 ، 50 ، 60 ، 70 و 80 را برای همسفران وقت آن مرحوم مجسم و زنده میکند.

جمله معروف این راننده قدیمی " مهربون بشینین" (مهربان بنشینید) بود. این جمله بر این اساس از وی نقل شده است که در روزگاران قدیم با توجه به کمبود وسیله نقلیه در منطقه و ازدحام مسافر برای رفتن به شهر برازجان و خرید محیاتاج زندگی، با کمبود مکان برای نشستن در مینی بوس مرحوم جمال همراه میشدند که ایشان با توجه به خلق نیکو و ذات خوب درونی که داشت هیچ مسافری را لب جاده رها نمی کرد و از مسافران با این جمله معروف " مهربون بشینین" درخواست همکاری میکرد تا جایی باز کنند و آخرین مسافر نیز سوار ماشین شود.

به گفته یکی از فرزندان وی بنام ایوب، مرحوم پدرش حدودآ سال 1385 بعد از 50 سال رانندگی با مینی بوس، خود را بازنشسته این شغل اعلام نمود و در روستای محل سکونتش به باغداری و کشاورزی مشغول شد.

مرحوم کربلایی جمال گرامی فرزند علیباز سال 1309 در روستای تل قاتل یا بشیرآباد کنونی از بخش سعدآباد دشتستان استان بوشهر متولد شد. وی حدودآ نیم قرن به رانندگی مينی‌بوس و كشاورزی اشتغال داشت. از او 14 فرزند (9 پسر و 5 دختر) بر جای ماند که هر کدام از فرزندان وی در گوشه ای از این گیتی پهناور مشغول خدمت به مردم هستند.

***

نظرات کاربران
مرحوم گرامی از ساکنان روستای تل سرکوه بودن. روحشون شاد
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

تازه ترین اخبار

پربیننده ترین