کد خبر: 344 ، سرويس: روستاها
تاريخ انتشار: 25 خرداد 1399 - 15:42
دکتر محمدیان: افزایش آمار مبتلایان به کرونا در حوزه نظرآقا نگران کننده است + عکس و آمار

همچنان بسیاری از مراسم ها و آیین هایی چون: ختم و تشییع‌جنازه و مراسمات جشن عروسی در منطقه برگزار می شود و مردم به راحتی در محل های پرتردد مثل بازار و فروشگاه ها رفت و آمد دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نظرآقا، دکتر غلامرضا محمدیان مسئول مرکز جامع خدمات سلامت نظرآقا از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه نظرآقا خبر داد و گفت: روستاهای بخش سعدآباد دشستان در خصوص آمار مبتلایان از وضعیت خوبی برخوردار نیستند و متاسفانه در هفته جاری بر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در منطقه سعدآباد افزوده شده است که باید به این موضوع توجه ویژه شود.

غلامرضا محمدیان تصریح کرد: طی اعلام مدیریت درمانگاه ولیعصر برازجان در خصوص جواب به آزمایشات ارسالی از مرکز جامع خدمات سلامت نظرآقا، تا کنون نمونه 10 آزمایش مثبت اعلام شده که برای بخش سعدآباد آماری نگران کننده است.

 

دکتر محمدیان عدم رعایت فاصله اجتماعی در بیشتر مکانها را علت افزایش ویروس کرونا عنوان کرد و گفت: همچنان بسیاری از مراسم ها و آیین هایی چون: ختم و تشییع‌جنازه و مراسمات جشن عروسی در منطقه برگزار می شود و مردم به راحتی در محل های پرتردد مثل بازار و فروشگاه ها رفت و آمد دارند.

 

مسئول مرکز جامع خدمات سلامت نظرآقا آمار تفکیک شده مبتلایان به ویروس کرونا در هر روستا را این چنین اعلام کرد: روستای نظرآقا (3 نفر)، روستای تل سرکوه (4 نفر)، روستای برمک (1 نفر)، روستای هلپه ای (1 نفر)، روستای بشیرآباد (1 نفر)، روستای سربست (منفی)، روستای زیرراه (منفی)، روستای آلیوسفی (منفی)

 

دکتر غلامرضا محمدیان در پایان اظهار داشت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی، اجتناب از مسافرتهای غیر ضروری و رعایت بهداشت فردی همچنان مورد تاکید است و حضور در تجمعات، مراسمات عموی و همچنین مکان های پر ازدحام می تواند خطر شیوع و انتقال ویروس کرونا را افزایش دهد که از سرپرست هر خانواده خواهشمندیم جهت کمک در کنترل این ویروس، نظارت بیشتری بر اعضای محترم خانواده خود داشته باشند.

 

گفتنی است، حوزه بهداشتی نظرآقا و خانه های بهداشت تحت پوشش این مرکز شامل: روستاهای تل سرکوه، برمک، هلپه ای، بشیرآباد، سربست و دو روستای قمر (عدم داشتن خانه بهداشت) آلیوسفی و زیرراه می باشند

لينک خبر:
http://www.nazaragha.ir/fa/posts/344