طراحی سایت
تاريخ انتشار: 14 خرداد 1399 - 00:27

با شروع فصل گرما در بخش سعدآباد و پیدایش انواع پرندگان در این منطقه صید مظلومانه بلبل آغاز می شود و شکارچیان بومی و غیر بومی آزادانه اقدام به صید

نظرآقا _ جفای شکارچیان به طبیعت با شکار بلبل در منطقه سعدآباد، تخلفی تکراری بدون برخورد جدی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نظرآقا، پرندگان یکی از قربانیان اصلی شکارچیان و قاچاقچیان حیوانات به شمار می‌روند و بخش سعدآباد واقع در شهرستان دشتستان از جمله مناطق استان بوشهر به شمار می رود که در آن شکارچیان آزادانه به شکار بلبل خرمایی این گونه های بومی منطقه مشغول هستند و قاچاقچیان بدون هیچ ترسی به خرید و فروش این پرنده زیبا می پردازند.
با شروع فصل گرما در بخش سعدآباد و پیدایش انواع پرندگان در این منطقه صید مظلومانه بلبل آغاز می شود و شکارچیان بومی و غیر بومی آزادانه اقدام به صید و زنده گیری غیرمجاز این گونه های بومی منطقه می کنند و سازمان محیط زیست استان و شهرستان نیز هیچگونه نظارتی بر این موضوع مهم ندارد.
شکار غیرمجاز از جمله آفت های حیات وحش به شمار می روند که زیست بوم را با خطر جدی روبه رو کرده و زیان های جبران ناپذیری بر پیکره این حوزه وارد کرده اند.
روستاهای بخش سعدآباد به دلیل دارا بودن درختان نخل که میوه آن (خرما) غذای مورد علاقه بلبل خرمایی می باشد زیستگاه مناسبی برای پرندگان از جمله بلبل است.


عکس: محمد نامی
***

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

تازه ترین اخبار

پربیننده ترین