طراحی سایت
تاريخ انتشار: 09 شهريور 1398 - 23:46

توجه به ورزش در مناطق روستایی استان یکی از اولویت های مهم مسوولان است، امکانات ورزشی در روستاها باعث ایجاد نشاط اجتماعی در بین جوانان و شکوفا کردن استعداد آن ها می شود.

نظرآقا _ توجه به ورزش در مناطق روستایی استان یکی از اولویت های مهم مسوولان است، امکانات ورزشی در روستاها باعث ایجاد نشاط اجتماعی در بین جوانان و شکوفا کردن استعداد آن ها می شود.

 

به گزارش نظرآقا، در همین خصوص روستایی به نام نظرآقا از توابع شهرستان دشتستان اما فاقد زمین چمن مصنوعی است، از زمان تشکیل روستا تاکنون این روستا بدون چمن رها شده است؛ از این رو که امکانات و تجهیزات به روز ورزشی می تواند نقطه اصلی برای بارور کردن استعدادهای ناشکفته جوانان و نوجوانانی باشد که سرشار از انرژی هستند و با کمترین تجهیزات و یا امکانات ورزشی می توانند استعدادخود را به معرض نمایش بگذارند، اما با وجود اینکه امتیاز احداث زمین چمن مصنوعی به اهالی روستای نظرآقا داده شده است با کم کاری و سهل انگاری دهیار و اعضای شورای این روستا تاکنون زمین چمن در این روستا احداث نشده است.

مشکل این مسئولین جهت احداث زمین چمن نبود زیربنا و مکان مناسب جهت تکمیل و احداث زمین چمن است، در صورتی که زمینی به مساحت کاملا استاندارد در کنار سالن ورزشی که هزینه ای نیز در بر ندارد و به صورت رایگان در اختیار اعضای شورا و دهیار قرار گرفته که می گویند مساحت زمین جهت ساخت چمن محدود است در صورتیکه که مساحت این قطعه زمین متناسب با سایز قانونی برای ساخت چمن مصنوعی میباشد.

عدم توجه به ورزش در روستاها از سوی مسئولان یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که متاسفانه در روستای نظرآقا در حال انجام است چرا که جوانان روستایی به همان اندازه که جوانان شهری از امکانات ورزشی بهره می برند آنان نیز سهم دارند و باید در توزیع امکانات و تجهیزات ورزشی سهیم باشند؛ این روستا که به جهت دارا بودن پتانسیل و ظرفیت بسیار بالا در زمینه های ورزشی به دلیل عدم فراهم نشدن زیر ساخت ها، خصوصا زمین چمن با مشکلاتی مواجه هستند که نیازمند عزم راسخ مسئولان و تجدید نظر در خصوص مکان زمین چمن مصنوعی را می طلبد.

کمبود فضاها و امکانات ورزشی به عنوان یکی از مهم‌ترین معضلات موجود در روستاها به شمار می‌رود و به وضوح می‌توان این مشکل و تأثیر مستقیم آن را بر مهاجرت به شهرها مشاهده کرد؛ اکنون چرا دهیار روستای نظرآقا باید از زمینی که به صورت رایگان جهت ساخت زمین چمن در اختیارش قرار گرفته صرفنظر کند و انگشت اشاره خود را بر روی زمینی با هزینه های هنگفت بگذارد؟ مگر مشکل زمینی که به صورت رایگان در اختیار دهیار قرار گرفته چیست؟ چرا باید بدون کارشناسی و مدیریت هزینه هایی را که می توان جهت عمران و آبادانی روستا خرج کرد برای خرید زمین چمن، با وجود زمین چمن رایگان هزینه شود؟ مگر این هزینه ها حق بیت المال نیست، پس چرا باید در مواردی که اصلا ضرورتی ندارد و می توان این مبالغ را در خصوص رفع دیگر مشکلات روستا هزینه کرد این چنین بی رحمانه برخورد می کند؟ 

با پیگیری و رایزنی های فراوان محمدباقر سعادت نماینده مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی امتیاز زمین چمن مصنوعی به این روستا داده شده که اگر دهیار محترم در تصمیم خود تجدید نظر نکند احتمال از دست دادن این امتیاز بسیار زیاد است و جوانان روستا از این امتیاز که لازمه نشاط اجتماعی آنان است محروم می شوند.

امیدوارم مسئولین خصوصا دهیار و اعضای شورای روستای نظرآقا اعتماد مردم نسبت به خود را خدشه دار نکنند و با مدیریت صحیح و دلسوزانه در خصوص عمران و آبادی این روستا تلاش کنند و اگر در غیر این صورت باشد، اهالی روستا از هر راهی جهت دفاع از حق خود اقدام خواهند کرد.


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

تازه ترین اخبار

پربیننده ترین