طراحی سایت
تاريخ انتشار: 28 خرداد 1398 - 09:31

اگر بخواهیم میزان بارش باران را نسبت به سال گذشته در استان بوشهر مقایسه کنیم به گفته مدیرکل هواشناسی استان ۳ برابر افزایش بارش داشته ایم که سال آبی امسال در استان بوشهر به میزان ۳۵۸.۷ میلیمتر ثبت شده است که نسبت به سال قبل که ۱۲۳ میلیمتر بوده افزایش ۳ برابری داشته ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نظرآقا، اگر بخواهیم میزان بارش باران را نسبت به سال گذشته در استان بوشهر قیاس کنیم به گفته مدیرکل هواشناسی استان ۳ برابر افزایش بارش داشته ایم که سال آبی امسال در استان بوشهر به میزان ۳۵۸.۷ میلیمتر ثبت شده است که نسبت به سال قبل که ۱۲۳ میلیمتر بوده افزایش ۳ برابری داشته ایم.
از آنجا که فراوانی این بارشها در امسال بسیار خوب و رضایت بخش بوده اما شواهد حاکی از آن است بدلیل باریدن بی موقع باران و عوامل جوی در فصل گردافشانی نخیلات دشتستان که فصلی بسیار مهم در شکل گیری ثمر این درخت است زیان فراوانی وارد نموده است.
سیس شدن ثمر نخل واژه ای محلی می باشد که به دلیل بارشهای بی موقع باران و همچنین عوامل جوی خسارات زیادی به داشته های نخلداران وارد نموده است. ضرر و زیان حاصل از عوامل جوی در بخش سعدآباد استان بوشهر در فصل گردافشانی باعث شده است که در مرحله کنه زدن یا آرایش خوشه های نخل این خسارات که (عدم تلقیح) نیر به آن گفته می شود به خوبی نمایان گردد که امروز باغداران با آن دست و پنجه نرم می کنند و نیاز مبرم به حمایت بیمه کشاورزی دارند.
این نوع ثمر که بصورت سه گوش در خوشه های درخت خرما رشد می کند از ارزش ریالی خرمای بخش سعدآباد می کاهد و در این اینجا کشاورزان را مجبور می کند که خوشه های این چنینی را از نخلها جدا کنند.
عکس: علی رزمجو

***


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

تازه ترین اخبار

پربیننده ترین